A projekt címe: ”Fiatalok Európa jövőjéért - 2. Európai Fesztivál Tüskeváron”
A projekt célkitűzései (rövid- és hosszú távú)
Az állampolgárok felismerték, hogy a határok mentén kialakult ellentétek, feszültségek feloldásában a közös összefogás jelenthet megoldást. Ezen együttműködések alapvető célja egytől egyig az volt, hogy a különböző nemzeteket, valamint azok állampolgárait közelebb hozza egymáshoz, kialakítva ez által a „Polgárok Európáját”.
„A mi világunk a mi méltóságunk, a mi jövőnk” mottó indította el azt az elképzelést, hogy megmutassuk más településeknek is a mi világunkat. A korosztályok közötti különbségek áthidalására évekkel ezelőtt elkezdtünk olyan rendezvényeket szervezni, projekteket kitalálni, amelyek előkészítésénél, lebonyolításánál minél nagyobb számú résztvevőre van szükség.
Rendezvényeinken a hagyományőrzés és annak kiszélesítése kiemelkedő fontosságú. A Tüskevár Jövőjéért Egyesület teljesen felszerelt jurtasátra indította el a folyamatot. Nem passzív szemlélők, hanem aktív formálók lettek a résztvevők a rendezvényeken. Interaktív órákon, bemutatókon ismerkednek a látogatók a múltunkkal, kisgyermekkortól egészen az idősebb korosztályig. Aktív fiatalok bevonása a közéletbe, akik véleményformáló szerepet töltenek be a generációjukban.
Tüskevár község lakosságának példaértékű kulturális, társasági életét minél nagyobb körben szeretnénk megismertetni. A szeretet, bizalom, becsület értéke, egymás segítése,a közösségi élet szorosabbá tétele lett a célunk.
Szeretnénk lehetőséget biztosítani a polgároknak, hogy közreműködjenek és részt vegyenek egy demokratikus és a világra nyitott Európa építésében, melyet kulturális, művészeti, környezeti, gasztronómiai értékeinek sokszínűsége gazdagít és fog össze, így fejlesztve az Európai Unió polgárságát.
A folytonosságra épülő társadalmi, gazdasági és politikai kohézió megerősítésével a közösségek egészének harmonikus fejlődése, lépésről lépésre haladva. Támogató eszközrendszere az Európai Unió tagállamai és a csatlakozó országok. A települések közötti kapcsolatok hozzájárulhatnak a helyi gazdaság fejlődéséhez: üzleti partnerek találása,
közös vállalkozási tevékenységek, projektek indítása, tapasztalatok, legjobb gyakorlati módszerek kölcsönös átvétele, pénzügyi források megismerése segítheti a gazdasági fejlődést.
Új munkaformák és módszerek alkalmazása:
- előadások
- workshop-ok
- intézményi látogatások
- önkéntes társadalmi munkák
- csoportos megbeszélések
- alternatív szabadidős és sportprogramok
- kérdőíves felmérések
Általános célok összegzése:
- Euópai Uniós ismeretek terjesztése
- Aktív európai szerepvállalás a fiatalok körében
- Szemléletformálás a fiatalok körében
- Meglévő kapcsolatok ápolása
- Hosszútávú ,fenntartható kapcsolatok kialakítása
- Önkéntesség népszerűsítése
- Munkanélküliség csökkentése
- Gyakorlati tapasztalatok megosztása
A teljes adatlap letölthető innen.